SU ARITMA CİHAZI BAKIMI

Su; insanların yaşamları için olmazsa olmaz, en önemli maddedir. Suyun başka bir önemli özelliği ise, farklı maddeler kendi bünyesine katabiliyor olmasıdır. Tam bu noktada su arıtma işlemi ile suyun içinde bulunan zararlı maddelerin suyun içinden uzaklaştırılması işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

Hızla gelişen sanayileşme, dünya nüfusunun artması ve suyun bilinçsiz kullanımı sonucunda, suların kirlenme oranı artmıştır. Suyun doğal şartlar altında arıtılması işlemi yüzlerce yıl sürmektedir. Kalabalık dünya nüfusunda bu kadar zaman beklemenin imkânsız olduğu içinde yapay yollarla yani su arıtma cihazlarıyla su arıtımı işlemi kolay bir şekilde gerçekleşmiştir.

Su Arıtma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

İnsanların çeşitli sebeplerden dolayı kirlettikleri suların tekrar kullanım aşamasına gelebilmesi için, su arıtma işleminden geçmesi gerekmektedir. Su arıtma işlemi  insanın yabancı olduğu konulardan da birisidir aslında. Doğal kaynak sularını, su arıtımı ile temizlenen sulara tercih etmektedirler. Hâlbuki doğal kaynak suları da arıtma işlemi gördükten sonra insanlara sunulmaktadır.

İnsanların evlerinde kullandığı suların çoğu sert su özelliği göstermektedir. 1 GPG’ nin üzerinde sert mineral bulunduran sular, sert sulardır ve içindeki magnezyum, kalsiyum, manganez elementlerinin miktarı arttıkça sert su özelliği daha da artmaktadır. Sert suyun yumuşatılması için en etkili yöntem; iyon değiştirici filtrelerin kullanılmasıdır.

Call Now Button